Az iskola elérhetősége  

E-mail:

mezofalvaiskola@gmail.com

Tel.: +36 25 506-930

Fax.: +36 25 506-898

Kérem, hogy a honlappal kapcsolatos észrevételeit az sotine.elvira@petofiaisk.hu e-mail címen Sótiné Papp Elvira tanárnőnek jelezze.

   

Hit- és erkölcstan  

Hit- és erkölcstan

Iskolánkban oktatja és egyben a kapcsolattartó:

Kristofory Valter atya

Magyarok Nagyasszonya plébánia

Cím: 2422 Mezőfalva, Kinizsi u. 34.

Tel: 06-25-244-047

E-mail:valteratya@freemail.hu

Nagy Richárd

református lelkész

Alap-Alsószentiváni Református Egyházközség

7011 Alap, Béke u. 10.

Tel: 06-25-220061

E-mail: nagyrichardandras@gmail.com

mobil: 06-30-455-3950

   

Tisztaszoftver program diákoknak!  

offic365matrica

Tovább bővült a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Tisztaszoftver programja, amellyel egyedülálló lehetőség nyílt meg a diákok és a szüleik előtt. Tovább >>

   

Tanulói biztosítás  

Tisztelt Szülők!

Aki az államilag járó ingyenes tanuló biztosítás mellett szeretne plussz biztosítást kötni, az megteheti telefonon keresztül a Grupama Garancia Biztosító képviselőénél.

További részletek >>

További kérdéseikkel forduljanak bizalommal Horváth Lászlóné (Gabi néni) ig. helyetteshez.

   

Személyi igazolvány  

Tisztelt szülők az alábbiakban a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának a tankötelezett korú tanulók személyazonosító okmánnyal történő ellátásának feltételeivel, folyamatával kapcsolatos tudnivalókat ismerhetik meg az alábbi képre kattintva.

A képre kattintva olvashatják a hivatal részletes tájékoztató anyagát.

   


Február másodika jeles nap a naptárban. A templomokban a gyertyaszentelés ünnepét tartják, de a gyermeki fantáziában ez főleg a maciról nevezetes. Minden kisgyerek már az óvodából hozza a tudományt a népi időjárás megfigyelés bölcsességéről. A maci, és az ő árnyékában gyönyörködése mindenkinek a képzeletét megmozgatja. Miért alszik, hogyan alszik, éhes-e a hosszú szunyókálás közben, miért ilyen furcsán, fordítottan gondolkozik. Sok kérdés, amit évről-évre meg kell válaszolni.

Ezért úgy döntöttünk, hogy a kicsiknél most Maci napot tartunk. Mindenki elhozhatta a kedvenc macis plüssét, amikből kiállítást rendeztünk. Aztán ezek a játékok beülhettek a padokba, és együtt tanulhattak kis gazdájukkal. Medvékről szóltak az olvasmányok és a mesék, magyar órán macis szavakat írtunk. A szabadidőben macis tornára mozgattuk meg a kezünket, lábunkat, róluk szóltak a dalok. Tízórai szünetben természetesen mézes sütiket, és mézet kóstolgattunk. A tanító nénik mézes teával kínálták a gyerekeket. Természetfilmeket néztük az igazi medvék életéről, de természetesem Micimackó is belesett a gyerekekhez, filmen és dalban is.

Olyan sikeres volt a nap, hogy már tervezgetjük a következőt: talán a vadon élő állatok napját?

Macis nap1

   

 

   

okoproba1

   

 

   

 

   

Ha tudnak, segítsenek!  

A Petőfi Sándor Iskolafejlesztési Alapítvány adószáma:

19097477-1-07

Eddigi támogatásaikat, nagy tisztelettel köszönkjük.

 

   

Kompetenciamérés  

kompetenciameres

Iskolánk mérési eredményei a képre kattintva elérhetők.

   

Digitális Témahét  

dth7x

   
© Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola