Az iskola elérhetősége  

E-mail:

mezofalvaiskola@gmail.com

Tel.: +36 25 506-930

Fax.: +36 25 506-898

Kérem, hogy a honlappal kapcsolatos észrevételeit az sotine.elvira@petofiaisk.hu e-mail címen Sótiné Papp Elvira tanárnőnek jelezze.

   

Hit- és erkölcstan  

Hit- és erkölcstan

Iskolánkban oktatja és egyben a kapcsolattartó:

Kristofory Valter atya

Magyarok Nagyasszonya plébánia

Cím: 2422 Mezőfalva, Kinizsi u. 34.

Tel: 06-25-244-047

E-mail:valteratya@freemail.hu

Nagy Richárd

református lelkész

Alap-Alsószentiváni Református Egyházközség

7011 Alap, Béke u. 10.

Tel: 06-25-220061

E-mail: nagyrichardandras@gmail.com

mobil: 06-30-455-3950

Hirdetmény 1

Hirdetmény 2

   

Tisztaszoftver program diákoknak!  

offic365matrica

Tovább bővült a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Tisztaszoftver programja, amellyel egyedülálló lehetőség nyílt meg a diákok és a szüleik előtt. Tovább >>

   

Tanulói biztosítás  

Tisztelt Szülők!

Aki az államilag járó ingyenes tanuló biztosítás mellett szeretne plussz biztosítást kötni, az megteheti telefonon keresztül a Grupama Garancia Biztosító képviselőénél.

További részletek >>

További kérdéseikkel forduljanak bizalommal Horváth Lászlóné (Gabi néni) ig. helyetteshez.

   

Rólunk írták  

A tehetség napja - tömegvonzás a Városháza téren

castellum.do - Öcaline, fotó: Császár Mónika Ilona,  2015. április 16. (csütörtök)

Háromszáz tehetség

dunaujvaros.com - Molnár Emese, fotó: Sándor Judit,  2015. április 16. (csütörtök)

Tehetsgnap a Városháza téren - képekkel

infodunaujvaros.hu , 2015. április 16. (csütörtök)

Tehetségek a téren, énekesek, táncosok és rajzolók mutatkoztak be

Duol.hu - Körmendi Erzsébet, 2015. április 15. (szerda)

Tehetségnap

Dunaújvárosi televízió , 2015. április 16. (csütörtök)

Táborozni jó!

Mezőhír - Horváth László, 2014. július 22. (kedd)

Szerdán este hatig fogadják a szülőket az Iskolában

Mezőhír - Horváth László, 2014. április 28. (hétfő)

Területi szavaló versenyen bizonyítottak az alsósok

Mezőhír - Horváth László, 2014. április 16. (szerda)

A tehetségeké volt a tér

Dunaújváros Online, 2014. április 10. (csütörtök)

A tehetség napja:mindenkit várnak!

Dunaújváros Online, 2014. április 9. (szerda)

Fogyatékkal élők: projektnap – Mezőfalván

Dunaújváros Online, 2011. december 2. (péntek)

Az alapítványi bálon készült képek

Az alapítványi bálon készült videó

(Mezőhír - Horváth László)

Tehetséges képzőművész-palánták a mezőfalvi iskolában

(Mezőhír - Horváth László)

Mezőfalva: sikeres pályázat után

Dunaújváros Online,2012. december 12. (szerda)

Dunaújváros Online

 

   

Személyi igazolvány  

Tisztelt szülők az alábbiakban a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának a tankötelezett korú tanulók személyazonosító okmánnyal történő ellátásának feltételeivel, folyamatával kapcsolatos tudnivalókat ismerhetik meg az alábbi képre kattintva.

A képre kattintva olvashatják a hivatal részletes tájékoztató anyagát.

   


Művészeti nevelés napközis tábor

Iskolánkban 2018. június 18-22-ig az Oktatási Hivatal által szervezett és az EFOP-3.2.15-VEKOP-17-2017-00001 azonosítószámú „A köznevelés keretrendszeréhez kapcsolódó mérési-értékelési és digitális fejlesztések, innovatív oktatásszervezési eljárások kialakítása, megújítása” elnevezésű kiemelt európai uniós projekt finanszírozásában Művészeti nevelés napközis tábor valósult meg.

A heti programtervünk Tükröm, tükröm… Az érzések felfedezése címet kapta. Mivel a tábor szervezésénél és tervezésénél kiemelt szempont volt, hogy iskolarendszeren kívül, változatos színtereken, szervezett keretekben és kötetlen formákban történjen a programok megvalósítása, helyszínként a Kézműves házat és annak udvarát választottuk. Bizonyára sokan felkapták a fejüket, akik elhaladtak az iskola előtt, hogy már elkezdődött a VAKÁCIÓ s ennek ellenére mégis hangos, vidám gyermekkacaj szűrődött ki az iskolánk falai és fái közül. A tábor 2. napján ugyanis kiderült, hogy az udvaron lévő a hatalmas platán nem egy egyszerű fa, hanem varázsfa, melyben tündérek és a manók laknak, akiket a gyerekek képzeletüknek megfelelően megjelenítettek. Aki nem hiszi, sétáljon el arra és nézze meg! Az ágakról varázslevelek lógnak, melyek gyönyörűek, színesek, érdekességük azonban, hogy nincs bennük zöld szín. A levelek fonákján pedig jókívánságok olvashatóak.

A tündérek és manók, katicabogarak hátán utaznak, őket kavicsokból kavicsfestéssel hoztuk létre, majd bekötöttük őket a katicaistállóba. Készítettünk kis tavacskát, kavicsos sétányt, játszóteret gallyakból, falevelekből.

Alkottunk agyagból, hajtogattunk papírból pillangót, virágot, csónakot. Saját készítésű zászlókból vendégváró üdvözlő füzért állítottunk össze. Megtanultunk szalmaszállal buborékot fújni.

Improvizációs gyakorlatokat végeztünk, szélforgókat és karkötőket készítettünk.

A központilag kiadott projektterv fontos eleme volt a zöldséggel és gyümölcsökkel kapcsolatos ismeretek elmélyítése, kibővítése. A tábor minden napján foglalkoztunk ezzel a témával, pld.: ellátogattunk a zöldségboltba, firkarajzokban zöldségeket és gyümölcsöket kerestünk, játszottunk neveikkel, tulajdonságaikkal. Közösen megnéztük a Hagymácska című rajzfilmet, megtanultuk Chippolino dalát és számtalan élményrajzot készítettünk. A boltban ajándékként kapott almákat elrejtettük az iskola hatalmas udvarán, melyeket a gyerekek nagy örömmel vadásztak össze. Beszélgettünk a gyümölcsök ellenségeiről, ujjnyomatok és saját készítésű zöldség nyomdák segítségével hernyókat festettünk.

Zenére is alkottunk. Prokofjev: Péter és farkas című művével, a zeneműben megszólaló hangszerekkel ismerkedtünk meg. A szereplőket elkészítettük zacskó báboknak, majd elhelyeztük őket az általunk megálmodott háttérbe. A hét folyamán született műveket a kézművesház udvarán az épület falát is felhasználva kiállítottuk. A tábor zárásaként a szerzett élmények alapján a gyerekek képeslapokat terveztek.

Élményekben gazdag, jó hangulatú, vidám hetet töltöttünk el együtt.

Jaksics Erzsébet

Kéri Istvánné

Márokné Szatmári Ilona

Képek >>>

   

 

   

okoproba1

   

 

   

 

   

Ha tudnak, segítsenek!  

A Petőfi Sándor Iskolafejlesztési Alapítvány adószáma:

19097477-1-07

Eddigi támogatásaikat, nagy tisztelettel köszönkjük.

 

   

Kompetenciamérés  

kompetenciameres

Iskolánk mérési eredményei a képre kattintva elérhetők.

   

Digitális Témahét  

emblema

   
© Mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola